Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dialóg so Stvoriteľom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Tiež mi je divné, že človeka stvoril na svoj obraz. A ešte viac mi je divné, že veriacim to nie je divné.
Ak Boh stvoril človeka na svoj obraz, tak potom Boh musel mať napr. aj penis. Načo? Súložil? S kým?
Musel mať aj traviaci systém od úst až po konečník. Čo jedol, keď rastliny a živočíchy stvoril až na 6. deň? A vôbec čím sa teda živí? Kam chodí na veľkú potrebu? Videl niekto niekedy božie hovno?
A oči mal načo predtým, než stvoril svetlo?
Vyzerá do tak, že Boh bol odjakživa čírou náhodou bol stvorený tak, aby bol prispôsobený do nášho pozemského ekosystému. Ten, kto stvoril Boha musel byť strašne predvídavý.A kto ho vlastne stvoril?
 

 

Ten obraz vidim v tvorivosti a myslení človeka, nie v prízemnostiach o akých píšete.
 
Hodnoť

V dialogu sa zvykmu

striedat repliky dvoch ucastnikov.
 

ale čo spravíš, keď druhá strana

neexistuje?

Boh dostal možnosť odpovedať. Asi zhodneme, že keby existoval, nič mu nebránilo vložiť do článku svoje odpovede. Ani tú slávnu slobodnú vôľu autora by tým neporušil.
 

Nič nie je stratené

Možno zareaguje v diskusii pod článkom :-)
 

 

Veď reaguje, prostredníctvom Vás. Vaša reakcia je výsledkom Vášho zrenia, pôsobenia x-faktorov vo Vás a na Vás, Vášho interesu v hľadaní, čo preferujete, čomu sa venujete, ako sa kultivujete či naopak, zahumusujete, Vy sám určujete svoje postoje, svoju prítomnosť aj budúcnosť. Na Zemi prebieha dlhodobý súboj medzi hodnotami, každý má práve svojou slobodnou vôľou možnosť výberu, voľby scvojej cesty.
 

 

Stvoriteľ už veľmi dlho rozprával a neustále sa nám prihovára bez našich odpovedí, preto som sa zapojil do dialógu...
 

Takze vlastne hovoris

za ludstvo? Nie je to trochu trufale voci Stvoritelovi?
 

 

...hovorím za seba, každý vo svojom živote tu na Zemi koná a hovorí za seba...dlho sme mlčali na Jeho výzvy a volanie, je našou povinnosťou a slušnosťou odpovedať, to nie je trúfalosti...ja len reagujem ako mnohí iní predo mnou svojim vlastným a mne daným spôsobom.. zverejnil som, ak niekto náhodou nepočuje či nechce počuť, je na každom či sa zamyslí sám nad sebou a nad spoločnosťou - v akej a ako žijeme, ako kto žije a koná...
 

Mozno sa mylim,

ale zda sa mi, ze sa povazujes za moralne viac nez ostatni.
Samozrejme, ze to tu popries, ale hadam sa, ked budes sam, zamyslis, ci na tom nieco nie je.
 

 

...nepovazujem, som hriesnikom, len povazujem za vhodne podelit sa o moje skusenosti a pochopenie suvislosti a moj sposob chapania a dospenia k Viere...co ak len jednoho cloveka k niecomu inspirujem, ma to zmysel...
 
Hodnoť

dialog so Stvoritelom

je osobna, sukromna a intimna vec. Na druhej strane Pan Jezis Kristus je to najblizsi blizny kazdeho, takze je to velmi normalne, viest s Nim rozhovor.
Urcite nepochopenie Pisma a Slova viedlo ludi a hlavne cirkev k tvrdeniu, ze sucasny clovek je na obraz a podobu Boha, pricom je to evidentny rozpor a nezmysel. Sucasny clovek v svojej odpornej egoistickej nafukanej povahe parazituje a nici vsetko co dostal , teda svoj zivot , zivoty inych ako aj samotnu planetu. Je evidentne, ze sucasny clovek nie je stvoreny na obraz a podobu Absolutne pozitivneho Boha, prave naopak...
V pozemskom cloveku su ale urcite zbytky z povodneho Stvorenia ako schopnost milovat, sucitit, schopnost milosrdentva ci odpustania. Aj schopnost slobodnej volby patri k pozitivnym zbytkom z povodneho Stvorenia. A na tych zbytkoch bude znovuzrodeny.
 

 

...všetko je tak, ako má byť, človek si sám vyberá svoj svetský obraz aj podobraz svojim konaním...dostali sme na výber...to nie je o cirkvi...tvorivosť človeka patrí medzi najvýznamnejšie črty podoby...
 
Hodnoť

"Teda sme „akoby“ Tvoj klon, sme Tvoje"

Analógia: Keby človek vytvoril robota "na svoj obraz" (humanoidného), bol by ten robot klon človeka? Zjavne nie. Ale povedzme že by sa mu v niečom podobal, možno by mal nejaké "myslenie". V rámci sci-fi filmu, ten robot by mal vedomie podobné ľudskému, podobnú psychickú stránku i fyzickú v základných črtách. Ale nebol by to klon človeka, len jeho výtvor. Človek je iba adoptovaným synom Božím cez pravého Božieho Syna Ježiša Krista. Človek je adoptovaný do Božej rodiny, "jednoty" (Galaťanom 4,4-7; Rimanom 8,15). 

Niečo iné je Ježiš Kristus ako Boží Syn, o ktorom sa verí (podľa Zjavenia): ''...v jedného Pána Ježiša Krista, jednorodeného Syna Božieho, zrodeného z Otca pred všetkými vekmi; Boha z Boha, Svetlo zo Svetla, pravého Boha z Boha pravého, splodeného, nie stvoreného, jednej podstaty s Otcom". (Nicejsko-carihradské vyznanie viery) Tam už by sa skôr dalo hovoriť o klone, nie doslova, ale akoby. Ale aj ten obraz Boží, na ktorý je človek stvorený, má zjavne význam. Najmä ak aspoň ako-tak funguje. V sci-fi majú roboty svoje zákony robotiky, podľa ktorých keď fungujú, ľudia, čo ich vytvorili, ich vnímajú pozitívne. Podobne ľudia majú v sebe čosi ako zákony, rozum, svedomie, ľudskosť... 
 

 

Človek nemá schopnosť vytvoriť živú hmotu, vie vytvárať z hmoty majstrovské diela, tie však potrebujú k fungovaniu ENERGIU, ktorá bola človeku daná k využívaniu, človek ju nestvoril, len dostal schopnosť ju vedieť využívať. Aj také dokonalé výrobky, ako napr. autá, by bez batérie a obyčajného všadeprítomného vzduchu zadarmo boli len nepotrebnou vecou, šrotom bez možnosti využitia. Asi sme sa pochopili.
 

isteže, niečo vytvorené na obraz niečoho

iného nemusí byť identické vo všetkom. Ale musí tam byť výrazná podoba vo vzhľade. Inak by použite frázy "na obraz" bolo chybné.

Je tu však etický problém - neviem si predstaviť pohnútky nesmrteľnej superinteligentnej (všemocnej) nehmotnej bytosti k vytvoreniu krátkovekej chorľavejúcej hlúpej bytosti, ktorá k životu potrebuje nedostatkové prírodné zdroje. Prečo by Boh niečo takéto robil? V čom by sa líšil od Satana?

Ty keby si mal schopnosť vytvoriť nejakého robota, dal by si mu životnosť napr. týždeň, umožnil by si mu počítať iba do desať, zoširoka by si mu nadelil schopnosť cítiť bolesť a potom by si hovoril, že hol miluješ?
 

 

K pochopeniu treba vôľu aj chuť vzdelávať sa aj v iných oblastiach...je to beh na dlhú trať s neistým výsledkom pre danú osobu, ale nikdy nie je neskoro a za pokus to stojí, tak do toho...:-)
 

vzdelávať v čom?

Mám silný pocit, že ti úplne došli argumenty ;-)
 

 

Pane, naše myslenie je nedokonalé v porovnaní so zložitosťou a chápaním našej galaxie, nieto ešte vesmíru, to dielo je tak dokonalé...preto sa nesnažte Mu vyčítať, či Vás dosť miluje, vzhľadom k tomu, že očividne nie ste spokojný s Vašimi danosťami (to je reakcia na toho robota)...snáď ste to pochopili, pán Prof. RD
 

o akej galaxii to tu splietaš?

Biblia nijakú galaxiu nepozná, jej svet je jednoduchý http://img.uncyc.org/sk/b/b5/S... - plochá Zem s nebeskou klenbou podopretou stĺpmi, nad klebou voda (preto je nebo modré), ...

Pokiaľ ide o nespokojnosť sa danosťami, ty si vari so všetkým spokojný, Aj s rakovinou, aj infarktom, aj s demenciou, aj s finančným nedostatkom napr. v chorobe - všetko s vecami, ktoré nám dala bytosť, ktorá nimi vôbec netrpí? A veríš, že to je dôkazom jej lásky?

Trochu mi pripomínaš postavu z reklamy na nejaký prací prostriedok - manžela, ktorý s hrôzou v očiach oznámil manželke "Budeme sa tešiť, mamička príde". Aj veriaci sa povinne MUSÍ tešiť, že mu Boh dal "všetko čo bolo potrebné", že si ani nevie predstaviť, že niečo mohlo byť lepšie. Takže, "Budeme ďakovať!"
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Jozef Kmeto: Obezita mi vzala všetko 6 008
 2. Maroš Chmúrny: Spoločná zodpovednosť a R. Fico žije v strachu 5 393
 3. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 2 495
 4. Martin Greguš: Jozef Kmeto zomrel v sanitke. Jeho posledná výzva "neveriacim" 2 384
 5. Robert Fico: R. FICO: Kliment s Hrubalom pustili mafiána Kudličku z väzby, Kováčik za to sedí vo väzbe. 1 185
 6. Ján Šeďo: "Pán Fico povedal že máme prísť, tak sme prišli". 779
 7. Peter Kollega: Robert Fico ako verejný obhajca zločinca Dušana K. 505
 8. Jozef Sitko: Pani prezidentka, štátu škodia médiá v službách oligarchie... Nie premiér! 433
 9. Dušan Koniar: Tie velebené predavačky z prvej línie posiela Ústredný krízový štáb rovno do karantény 379
 10. Helmut Posch: Užívali si ich Hitlerjugend aj pionieri, dnes už nikto 375

Rebríčky článkov


 1. Gabo Németh: Láska ako v ohni med
 2. Jozef Legény: Ľudia 65+ sa nepočítajú do štatistiky účasti. Teda ani do štatistiky pokút, pán Matovič?
 3. Dušan Seberíni: Čosi tu neštimuje
 4. Miriam Studeničová: Kráľovná podsvetia a Kráľ času! Fantastické nepoznané skutočnosti!
 5. Štefan Vidlár: O prokurvátoroch
 6. Andy Morávek: Ako som do CORWIN SK a.s. priniesol hotovosť na kúpu bytu… a oni ma otočili vo dverách
 7. František Cudziš: Ad.: V. Tepličková – stačí, keď sa poskladáme...
 8. Ivan Čarnogurský: PREČO NEKRITIZUJEM TÚTO VLÁDU
 9. Michal Karvay: Hostina
 10. Marcel Burkert: Neokukané zákutia a krásy Bratislavy II. Z rokov 2011 - 2019


Už ste čítali?