Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dialóg so Stvoriteľom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

"Teda sme „akoby“ Tvoj klon, sme Tvoje"
Analógia: Keby človek vytvoril robota "na svoj obraz" (humanoidného), bol by ten robot klon človeka? Zjavne nie. Ale povedzme že by sa mu v niečom podobal, možno by mal nejaké "myslenie". V rámci sci-fi filmu, ten robot by mal vedomie podobné ľudskému, podobnú psychickú stránku i fyzickú v základných črtách. Ale nebol by to klon človeka, len jeho výtvor. Človek je iba adoptovaným synom Božím cez pravého Božieho Syna Ježiša Krista. Človek je adoptovaný do Božej rodiny, "jednoty" (Galaťanom 4,4-7; Rimanom 8,15).  Niečo iné je Ježiš Kristus ako Boží Syn, o ktorom sa verí (podľa Zjavenia): ''...v jedného Pána Ježiša Krista, jednorodeného Syna Božieho, zrodeného z Otca pred všetkými vekmi; Boha z Boha, Svetlo zo Svetla, pravého Boha z Boha pravého, splodeného, nie stvoreného, jednej podstaty s Otcom". (Nicejsko-carihradské vyznanie viery) Tam už by sa skôr dalo hovoriť o klone, nie doslova, ale akoby. Ale aj ten obraz Boží, na ktorý je človek stvorený, má zjavne význam. Najmä ak aspoň ako-tak funguje. V sci-fi majú roboty svoje zákony robotiky, podľa ktorých keď fungujú, ľudia, čo ich vytvorili, ich vnímajú pozitívne. Podobne ľudia majú v sebe čosi ako zákony, rozum, svedomie, ľudskosť... 
PeterB1
o akej galaxii to tu splietaš?
Biblia nijakú galaxiu nepozná, jej svet je jednoduchý http://img.uncyc.org/sk/b/b5/S... - plochá Zem s nebeskou klenbou podopretou stĺpmi, nad klebou voda (preto je nebo modré), ... Pokiaľ ide o nespokojnosť sa danosťami, ty si vari so všetkým spokojný, Aj s rakovinou, aj infarktom, aj s demenciou, aj s finančným nedostatkom napr. v chorobe - všetko s vecami, ktoré nám dala bytosť, ktorá nimi vôbec netrpí? A veríš, že to je dôkazom jej lásky? Trochu mi pripomínaš postavu z reklamy na nejaký prací prostriedok - manžela, ktorý s hrôzou v očiach oznámil manželke "Budeme sa tešiť, mamička príde". Aj veriaci sa povinne MUSÍ tešiť, že mu Boh dal "všetko čo bolo potrebné", že si ani nevie predstaviť, že niečo mohlo byť lepšie. Takže, "Budeme ďakovať!"
Prof. Richard Dawkins
< 1 2

 

...ako myslite pane, mate "svoju/Vasu" pravdu, ja Vam (pan Tikadlo) ju nebudem brat, zite si snou stastne a spokojne :-)
 

 

...život/duša nie je výtvorom človeka...podliehame plne vytvoreným platným zákonom.... ani najdokonalejší robot ako výtvor človeka nikdy nebude živým tvorom
 
Hodnoť

 

Človek bol stvorený na Boží obraz, ale veľa ľudí robí všetko pre to, aby tento Boží obraz v sebe zničili, pokazili alebo aspoň pokrivili.
 

sir Alan

...pôsobením negatívnych vplyvov a ľuďmi vytvorených "bôžikov" a ich pasívnym dobrovoľným prijímaním, vybrali si sami svoj vlastný obraz...
 
Hodnoť

 

Nepochopenie je súčasťou diskusie. Bohorovnosť je prejavom pýchy a nadutosti. Spochybňovanie "čohokoľcvek" je prejavom slobodnej vôle, ale zároveň aj zaradením seba samého do určitého spoločenstva ľudí so všetkými dôsledkami, ktoté z toho vyplynú. Každý človek si je strojcom úrovne svojej žitej prítomnosti aj budúcnosti svojim vlastným konaním, správaním a prejavovaním sa. Slová a reč (v prejave konania v akejkoľvek forme) sú najvýznamnejším ovocím človeka, podľa toho sa dá každý rozpoznať.
 
Hodnoť

565375 = Marian Miškovič

Diskusne prispevky c. 565375 su mojimi reakciami ako autora blogu na vase prispevky, za ktore vam dakujem. S pozdravom Marian Miškovič:-)
 

< 1 2

Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 229
 2. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 112
 3. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 104
 4. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 71
 5. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 59
 6. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 58
 7. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 43
 8. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 42
 9. Vladimír Benčík: Kuba 2/2 - "absolut total" 42
 10. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 31

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Sám
 2. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 3. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 4. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 5. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 6. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 7. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 8. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 9. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity
 10. Jozef Legény: Revúca, ako ďalej so správou bytov?


Už ste čítali?